Lõikamine

Lehtklaasi töötlemise protsess algab klaasi lõikamisest. W-Glass omab firma LISEC täisautomaatset lõikusliini ESL-RS   ja kombineeritud liini Lisec Fit.Cut+VB33 float klaasi ja lamineeritud klaasi lõikamiseks.

Lõikame lehtklaasi paksusega 4 mm kuni 19 mm ja seda mõõtudega kuni 3210mm x 6000 mm.

 

Servade lihvimine

Klaasi servi lihvitakse vastavalt otstarbele ja vajadusele. Lihvime klaase paksuses 4-19 mm. Klaasi ja peegli servadele saame teha nii lihtsamat tehnilist lihvi kui ka faas- ja fassettlihvi.

Klaasidele tehniliseks lihviks (k.a. erikujude teostamiseks) kasutame lihvimisliini Lisec KSR-25, mis võimaldab töödelda klaase maksimaalsete mõõtmetega 2500 x 5000 mm.

Servadele faaslihvi tegemiseks kasutame Benteler TecGrinder kaasaegset ja täisautomaatset lihvimisliini, mis võimaldab korraga lihvida klaasi kahte paralleelset külge. Benteler TecGrinder võimaldab töödelda klaase maksimaalsete mõõtmetega 2300 x 4800 mm.

Avade ja erikujudega sirgepinnaliste lehtklaaside töötluse jaoks kasutame Bimatech Pratica GLP CNC pinki. Bimatech Pratica võimaldab tavaliste suuremõõduliste avade puurimist, klaaside freesimist kui ka erikujulist servatöötlust klaasidele mõõtudega kuni 1400 x 3000 mm.

Avad ja väljalõiked

Avade puurimiseks ja väljalõigeteks kasutame Forvet Francesca FC 16M 1250 ja Lisec Topdrill M-RX 200 puur/freespink, millest esimene võimaldab töödelda 4-12 mm paksuseid klaase ja teine 4-19 mm paksuseid klaase. Forveti puurpingil saab töödelda klaasi maksimaalsete mõõtudega 2000mm x 3600mm ja Topdrill tööpingil maksimaalselt 2000mm x 4800mm.

 

Fassett

Pakume fassett töötlust peaagu igale klaasisordile paksusega 4-12 mm, minimaalsete mõõtudega 150 mm x 150 mm ja maksimaalsete mõõtudega 2000mm x 2500mm. Meilt tellitud klaasidele saame pakkuda fassettlihvi laiusega 10-28 mm, mille teostamiseks kasutame Itaalia firma Zafferani Bevel Var7 pinki.

 

Klaasi karastamine

Klaasi karastusprotsessi käigus töödeldakse klaasi termiliselt, kuumutades seda spetsiaalses karastusahjus sulamistemperatuurini (ca 700 kraadi sõltuvalt klaasi paksusest) ning seejärel jahutatakse kiiresti. Protsessi tulemusena säilivad klaasi peegeldumis- ja paisumisomadused, kuid mõneti muutub klaasi struktuur ja vastupidavus. Struktuuri muutust ilmestab, et purunemise korral killuneb termiliselt karastatud klaas töötlemata klaasiga võrreldes paljudeks väikesteks tükkideks, mille servad on tavaliselt nürid. Vastupidavuselt on karastatud klaas kuni viis korda tugevam kui tavaline sama paksusega klaas, kuid meeles tuleb pidada, et karastatud klaas ei ole tugevam servadest ning eriti nõrk on klaas nurkadest.

Termiliselt karastatud klaasi ei saa enam peale karastamist lõigata, puurida ega lihvida. Seetõttu tuleb kõik töötlused teha enne karastamist.

W-Glass omab maailma juhtiva lehtklaasi karastusahjude tootja TAMGLASS HTF karastusliini, millega saame karastada klaasi minimaalses mõõdus 280 mm x 100 mm ja maksimaalses mõõdus 2400 mm x 4800 mm.

Lamineerimine

Lamineerimine on kahe või enama klaasi ühendamine spetsiaalse kile abil. Lamineerimiseks kasutame PVB, Sound Control PVB ja EVA kilesid.

W-Glass kasutab klaaside lamineerimiseks automaatset lamineerimisliini LISEC IAS, mis võimaldab toota mitmekordseid laminaate minimaalsete mõõtmetega 200mm x 400mm ja maksimaalsete mõõtudega kuni 2600mm x 5100mm.

Lisainfo ja tellimine